Kodėl nuolat skauda nugarą?

Kodėl nuolat skauda nugarą?

Šiuolaikinė medicina, gydanti žmonėms gyvybes, yra brangi, dažnai neefektyvi, o kartais net ir pavojinga.

Niutono klestėjimo laikais mokslas ir religija visatos ir žmogaus vystymosi sampratą pasidalino į dvi dalis-materialiąją ir dvasinę. Mokslas ėmė valdyti fizinį pasaulį, o Bažnyčia apsimėmė rūpintis metafizine erdve. Ką iš viso to turime šiandien? Eidama tuo pačiu niutoniškuoju keliu, tradicinė medicina tęsia  materializmo folosofiją ir  domisi tik materialiuoju žmogaus kūnu. Stengiasi reguliuoti bei valdyti tik kūno biochemiją, nors gydymas grįstas su energiniais kūno laukais, sąmone yra kur kas efektyvesnis. Žmogaus kūnas ir jo mintys yra sistema, veikianti su visata išvien. Veikimo principas yra sisteminis. Medicina, vadovaudamasi vis dar iš senų laikų niutoniškuoju požiūriu, žvelgia į kūną kaip į mechanizmą. Sugeba kūną išardyti ( taip pat ir tradiciniai kineziterapiniai pratimai yra skirti atskiroms kūno dalims), sukurti dirbtines atskiras kūno dalis ir vėl sustatyti į vietas. Tačiau dažnai patys gydytojai vistiek nesugeba  rasti tikrojo simptomo atsiradimo priežasties ir diagnozė dažnai būna nenustatytos kilmės.  O nekuris gydytojas dar pasako : „…jums nieko nėra! :“ Tačiau žmogus ir toliau jaučiasi vistiek prastai: skauda galvą, tirpsta rankos, skauda nugarą, kojos ir panašiai. Ir neretai medicina iki pat šiol negali paaiškinti, kodėl, net ir atlikus tokias sudėtingas gydymo procedūras, nepavyksta žmogui padėti.

Kodėl nuolat skauda nugarą?Problema ta, kad materialistinis mokslas nei gali, nei nori šį reiškinį paaiškinti. Elektroninis laikrodžio ardymas ir jo dalių bei dalelių analizė niekuomet neatskleis laikrodžio veikimo principo.

Mokslininkas Plankas pasiūlė žiūrėti į gydymą holistiniu požiūriu.

Sutelkę dėmėsį tik į fizinę sveikatą, atsiejame kūną nuo dvasinės, energinės plotmės. Kūno sveikatinimas atskiromis  dalimis dar taip giliai įsišakniję mūsų pasąmonėje, kad tai priimame kaip tiesą. Tūkstančius metų buvome programuojami jaustis bejėgiai ir būti priklausomais nuo kitų-gydytojų, vaistų, atskirų kūno ir dvasinių dalių gydymo.  Tačiau atsakomybę už savo sveikatą turime prisiimti patys. Turime keisti įsitikinimą, kad už mus mūsų sveikatą sutvarkys kažkas kitas. Kai gyvybę imame suvokti kaip visumą, holistiškai, pastebime, kad sistemos (kūno) elementai sistemoje ima veikti išvien neveikdami vienas kito sąskaita,  lengviau, paprasčiau ir efektyviau įsiliedami į vieną vieningą darnią visumą. Viska yra susiję.

Sveikatinimasis holistiniu požiūriu reiškia reikia apjungti protą, mintį, suvokimą ir kūną. Turime išmokti savęs klausti, kodėl nuolat skauda nugarą? Kaip turiu judėti,  kad neskaudėtų? Kodėl atsirado stuburo išvarža? Kaip ji susiformavo?

Kodėl nuolat skauda nugarą?Žinojimas, kaip teisingai judėti išveda iš nugaros skausmų. Kas tai yra teisingas judėjimas? Tai yra loginė anatomija. Ar yra kokia instrukcija, kaip teisingai naudotis savo kūnu, kad jis būtų nuolat sveikas: neskaudėtų nugara, kelių, klubų sąnariai, netirptų rankos, kojos, nevargintų galvos skausmai, šlapimo nelaikymas?

Cantienica (kantienika) metodas-XXI amžiaus judėjimas. Įvaldžius teisingą judėjimo principą, suvokus, kaip juda kiekviena kūno dalis kūno sistemoje, turėsime sveikatą ir jausime kūno laisvę.

Cantienica metodo atradėja šveicarų mokslininkė Benita Cantieni.

Mankštas Lietuvoje veda sertifikuota Cantienica instruktorė Renata Ložienė.

Bus daugiau.